wintercamp

Przez dwa weekendy 11-14 oraz 18-21 lutego 2016 r., w ramach największego szkoleniowego biwaku zimowego w Polsce ponad 240 wielbicieli górskiego żywiołu spotkało się na Turbaczu, by wziąć udział w zimowej szkole przetrwania.

Już po raz kolejny za PR wydarzenia i organizację wyjazdu prasowego dla dziennikarzy odpowiedzialna była agencja Projekt77. Na zaproszenie Projekt77, w WinterCamp wzięło udział kilka ekip telewizyjnych, radiowych oraz liczni dziennikarze i blogerzy.

Podczas obu turnusów ponad 240 uczestników spędziło po dwie mroźne noce w namiotach lub własnoręcznie wykopanych jamach śnieżnych. Pod opieką polskich alpinistów i ratowników GOPR szkolili się w zakresie zagrożeń lawinowych, awaryjnego obozowania w górach, specjalistycznego sprzętu, skitouringu oraz pomocy medycznej. Wieczorami znani himalaiści, m.in. Adam Bielecki i zdobywca Koron Himalajów i Karakorum Piotr Pustelnik dzielili się wspomnieniami i doświadczeniami ze swoich wysokogórskich wypraw.

W programie VII edycji WinterCamp znalazło się aż pięć szkoleń tematycznych o różnym stopniu trudności. Szczególnie w obliczu tragicznych wypadków tegorocznego sezonu potrzebna jest szeroko rozumiana edukacja turystów, którzy coraz liczniej wyruszają w góry. Podczas WinterCampu kursanci mogli uczyć się od najlepszych specjalistów, którzy z potęgą gór i górskimi zagrożeniami zmagają się w swojej codziennej pracy.

Organizacja biwaku nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie członków Polish Outdoor Group, a w szczególności: Dare 2b, The North Face, Fjallraven, ISPO, Jack Wolfskin, Petzl, Ortovox, Primus, Pajak, CAMP, Brunton, Salewa, VMG, WGL i Projekt 77.

Organizatorem biwaku jest Polish Outdoor Group (POG), organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji outdooru i aktywnego trybu życia. Podczas ośmiu poprzednich edycji WinterCamp udało się przeszkolić ponad 900 osób.

Informacja prasowa WinterCamp >>