Już po raz szósty, podczas XXIII edycji Woodstock, górska wioska Himalayan Camp zagości z outdoorowymi atrakcjami na wzgórzu ASP. W himalajskiej osadzie, każdy z uczestników imprezy będzie miał możliwość zasmakowania outdoorowego stylu życia m.in. na ściance wspinaczkowej, slackline’ach, czy podczas wieczornych projekcji filmów górskich. Zawody „Nie siedź! RUSZ SIĘ!”, warsztaty, szkolenia oraz prelekcje ludzi sportu i gór Janusza Gołębia i Wojciecha Grzesioka.

Himalayan Camp, który odbędzie się 14-16 lipca podczas tegorocznej edycji Woodstock, to miejsce outdoorowych i podróżniczych inspiracji. Himalajska wioska po raz kolejny zagości na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie bogatym programem atrakcji zachęcać będzie do podjęcia outdoorowych aktywności.

Agencja Projekt77 odpowiada za organizację wyjazdu dla mediów na Himalayan Camp oraz opiekę nad dziennikarzami w trakcie całej imprezy. Wydarzenia z Himalayan Campu będą również relacjonowane w kanałach social media (Facebook, Twitter, Instagram) marki Regatta oraz programu Regatta RUSZ SIĘ!, za które odpowiada agencja.

Organizatorzy przygotowali cykl campowych warsztatów i szkoleń, podczas których każdy będzie mógł spróbować swoich sił na ściance boulderowej, slackline’ie oraz na trasie Nordic Walking, gdzie nad prawidłową techniką ćwiczeń, czuwać będą wyspecjalizowani trenerzy z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Na terenie Campu znajdzie się również tor rowerowy, na którym odbywać się będą pokazy ekstremalnych trików kolarskich. W programie przewidziane są również szkolenia dla osób zainteresowanych sprzętem i najnowszymi rozwiązaniami z zakresu turystyki górskiej.

Zdobyte w trakcie szkoleń umiejętności, uczestnicy festiwalu będą mogli sprawdzić podczas Himalayan Campowych zawodów. „Nie siedź! RUSZ SIĘ!” to rywalizacja odbywająca się zgodnie
z zasadami 5-boju drużynowego i wsparciu Regatta RUSZ SIĘ! Program ma celu wspieranie pomysłodawców wydarzeń sportowych, które promują i umożliwiają podejmowanie różnorodnych form sportowych aktywności.

Himalayan Camp organizowany jest przez Polish Outdoor Group, które co roku właśnie tu, na Woodstocku realizuje jedno ze swoich kluczowych działań, promując szeroko pojęte aktywności outdoorowe.

W minionym roku wioskę odwiedziło ponad 25 tysięcy ludzi. Wydarzenie wspierane jest również przez markę Regatta oraz program RUSZ SIĘ, którego celem jest zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Szczegóły wydarzenia na: www.ruszsie.org

Himalayan Camp 2016 – informacja prasowa